Wielu z nas pamięta czasy gdy na półkach były pustki, a wybór polegał na tym czy brać to co jest, czy pozostać z niczym. Dziś sytuacja jest skrajnie inna. Ilość produktów dostępnych na rynku przegrzewa nasze procesory mózgowe. Ilość marek, rodzajów, modeli a nawJWS 50et kolorów powinna ułatwić sprawę. Lecz czy tak jest naprawdę? Nie oszukujmy się, żyjemy też w czasach, w których jesteśmy szprycowani tak wielką ilością informacji, musimy podejmować tak wiele decyzji, że nasze mózgi mają tego...
Jaki kompresor wybrać? Oto jest pytanie. Wbrew pozorom to zagadnienie nie musi powodować u nas zawrotu głowy, jeśli tylko wiemy czym poszczególne typy kompresorów się od siebie różnią. Więc pokrótce postaram się Wam przybliżyć każdy z nich.
Dzisiejszy artykuł będzie skierowany głównie do przedsiębiorców. Szczególnie jeżeli chodzi o dobór kompresorów, bo tak życiowo to chyba temat jest tak szeroki i opisujący tak wiele branż, że myślę, iż każdy kto go przeczyta wyciągnie jakąś wartość. Wyjaśnię szybko dlaczego tak zacząłem. Ponieważ kompresor który kupujemy na własne potrzeby zazwyczaj nie jest sprzętem wymagającym. Tu można pozwolić sobie na „więcej” (choć w tym wypadku na mniej bo taniej) . Z kolei gdy kupujemy sprzęt do pracy...
NUAIR – co to za nowy producent kompresorów? To pytanie pada zbyt często z ust naszych klientów. Szczególnie że jest całkowicie nietrafione, o czym więcej w dalszej części artykułu. Ale rzeczywiście jeżeli chodzi o markę NuAir na polskim rynku ona raczkuje. Co innego Fini. Kojarzycie? Na pewno. A warto zauważyć, że jest to ten sam producent tylko pod innym szyldem, stosując trochę inne komponenty, z założenia dla bardziej wymagających.
Kompresory inaczej nazywane sprężarkami to urządzenia, które można wykorzystać w gospodarstwie domowym, choć najczęściej stosowane są w przemyśle, szczególnie w sytuacji gdy parametry urządzenia oraz jego moc okazują się użyteczne w codziennych warunkach i pracach. Warto zaznaczyć, iż obecnie na rynku znaleźć można kilka rodzajów sprężarek, jednak najczęściej spotykanymi są: tłokowe, śrubowe oraz łopatkowe.
Klucz pneumatyczny znajdziemy w każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym, tego typu urządzenia są też na wyposażeniu przyzakładowych warsztatów, a coraz częściej na zakup dobrego klucza pneumatycznego na potrzeby własne decydują się także indywidualni użytkownicy. Czy się różnią pozornie takie same klucze pneumatyczne? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Co wpływa na cenę? Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania.
Z tego artykułu dowiesz się, w jakie dodatkowe urządzenia możesz doposażyć na etapie produkcji swój kompresor śrubowy, aby był: wygodniejszy w obsłudze, ekonomiczniejszy, czy też lepiej dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Założę się, że o niektórych ulepszeniach nie miałeś okazji usłyszeć.
Kompresory tłokowe, niby wszystkie takie same, a jednak tak inne. Po co wprowadzać nowe serie jeżeli wszystko na pozór jest takie same? A dlatego, że pozory mylą. Seria EVOLUTION (EVO) powstała z myślą o tych, którzy potrzebują ciśnienia większego niż 8 bar, mniejszego niż 12, ale liczy się dla nich wydajność. Ponadto seria ta ma zastosowanie pompy wykonane z bardzo wysokiej klasy podzespołów zwiększających ich żywotność.
Seria kompresorów Light to odpowiedź na to, czego rynek potrzebuje. Są to produkty budżetowe, które miały osiągnąć niskie konkurencyjne ceny, ale w granicach rozsądku. Produkty te są wykonane na mniejszych pompach, mniejszych silnikach oraz mniejszych zbiornikach. Takie samo zjawisko można dostrzec w działaniach sporej część rynku. Ale jest jedna ważna różnica: dane na produktach są prawdziwe, a nie zawyżone jak w innych przypadkach.
Bardzo często zdarza się, że klient zgłasza się do nas z takim pytaniem. A nie jest one łatwe, a odpowiedź na pewno nie jest oczywista. Tu też nie będę w stanie na nie odpowiedzieć zero-jedynkowo. Na to, jaki kompresor do malowania wybrać wpływa multum czynników. W dalszej częsci artykułu postaram się jak najbardziej ten wybór ułatwić. Zapraszam do lektury.
Ostatnie artykuły poświęcamy nowościom. Za sobą mamy dwie nowe serie AIRBOX tj. EVOLUTION i LIGHT. Dziś zaś, parę słów o nowym modelu z serii PRO, a mianowicie o kompresorze PRO50. Nie jest to żadna rewolucja lub spektakularna premiera. Kompresor ten to uszczuplenie modelu PRO100. Z czego to wynika? Do kogo skierowany jest ten produkt? To proste. Jest to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują dużego ciśnienia w urządzeniu, które będzie mobilne, lekkie i zwrotne.
Dziś inaczej niż zawsze, a bynajmniej o czymś innym. Chodź tak naprawdę bezpośrednio powiązane, więc nie jest to artykuł oderwany od tematu. Ale do rzeczy dziś parę słów o narzędziach pneumatycznych, ogólnie. Choć swoją uwagę skupię na narzędziach firmy EMAX. Dlaczego i dlaczego teraz? Ponieważ nie tylko w kompresorach dane, które są podawane przez importerów, są oderwane od rzeczywistości. W pozostałych produktach też tak jest. Oczywiście nie dotyczy to tylko pneumatyki. Na pewno...
Wszyscy (z założenia) wiemy, że sprężarka ma sprężać powietrze. Wydaje się oczywiste. Ale co to znaczy? Wyróżniamy kilka najbardziej popularnych kompresorów: 8, 10, 12, 13 i 15 barowe. Czym się one różnią i co to oznacza? Na tym się dziś skupimy. Oczywiście poza wymienionymi najbardziej popularnymi występują też sprężarki niskociśnieniowe, które nabijają tylko do 2 lub 4 bar, lub wysokociśnieniowe, gdzie możemy uzyskać nawet 200 bar sprężonego powietrza w zbiorniku. Przykład zastosowania...
Kompresory to urządzenia, które pełnią niezwykle ważną funkcję w wielu dziedzinach przemysłu. Znajdują też zastosowanie w codziennych zadaniach gospodarstwa domowego. Dziś przyjrzymy się kompresorom śrubowym. Są to rozwiązania o wysokiej efektywności, lecz ich stosowanie nie sprawdzi się w każdym przypadku.
Skoro pierwsze artykuły o tym jak dobrać kompresor już za nami, możemy ruszyć dalej i poruszyć kwestię, która często spędza sen z powiek kupującym. Jaką markę wybrać? Co to za firma? Czy warto interesować się ich produktami? Każdy, kto zadał sobie trud postawienia sobie tego pytania, zasłużył na pochwałę, bo to rzeczywiście bardzo istotna kwestia. W zasadzie kluczowa biorąc pod uwagę to, jak wygląda rynek handlu w Polsce. I nie chodzi tu tylko o kompresory czy narzędzia, dotyczy to różnego...
Wrócę do kompresorów. Czy wiesz, że kompresory tłokowe nie powinny pracować nieustannie? Ważne dla nich jest, by mogły odpocząć. Nie nabijać się. Te z napędem bezpośrednim w zasadzie powinny pracować sporadycznie. Takie jest ich zastosowanie. Jeżeli Ty potrzebujesz kompresora sporadycznie, najprawdopodobniej to będzie najlepszy wybór dla Ciebie. Z kolei kompresory z przekładnią pasową mogą popracować dłużej w pracy ciągłej. Taki jest ich sens istnienia:) Lecz nadal czas na odpoczynek wydłuża...
Polacy (i nie tylko) kochają liczby. Nawet Ci, którzy nigdy pasjonatami matematyki nie byli. Jakie liczny lubią? Jak największe - chyba, że chodzi o cenę :) To oczywiste, każdy chce wydać jak najmniej i dostać za to jak najlepszy produkt. Jak już ustaliliśmy, wszystko w dzisiejszych czasach wygląda tak samo, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Nie można się dziwić, że w tych okolicznościach ludzie sięgają po to co najtańsze, skoro nic się nie wyróżnia. Lecz czy to prawda? Żyjemy w dziwnych...
Przygotowaliśmy nowe kategorie produktów, aby jeszcze bardziej ułatwić Wam proces dokonywania wyboru. Wprowadziliśmy podział ze względu na przeznaczenie kompresorów, dzięki temu łatwiej będzie odnaleźć sprężarkę odpowiadającą konkretnym potrzebom.
Zgoda na pliki cookie