Kompresory dla profesjonalistów NUAIR

Kompresory dla profesjonalistów NUAIR

NUAIR – co to za nowy producent kompresorów? To pytanie pada zbyt często z ust naszych klientów. Szczególnie że jest całkowicie nietrafione, o czym więcej w dalszej części artykułu. Ale rzeczywiście jeżeli chodzi o markę NuAir na polskim rynku ona raczkuje. Co innego Fini. Kojarzycie? Na pewno. A warto zauważyć, że jest to ten sam producent tylko pod innym szyldem, stosując trochę inne komponenty, z założenia dla bardziej wymagających.

Czym jest NUAIR?

NuAir, to jedna z marek, która reprezentuje grupę FNA ( FINI , SHAMAL , NUAIR) - międzynarodowej korporacji posiadającej blisko 75 letnie doświadczenie w produkcji kompresorów oraz w zastosowaniu technologii sprężonego powietrza. Powstałej w roku 1948 we Włoszech. Co ciekawe, zaczynali jako rodzinna firma zatrudniająca zaledwie kilku pracowników i po dzień dzisiejszy za taką się uważają, z taką różnicą, że dziś dodatkowo zatrudniają około 1500 pracowników w 5 zakładach produkcyjnych we Włoszech, Francji  i Chinach. Każdego dnia w zakładach tych produkowane jest 8500 sztuk kompresorów tłokowych. Imponujące prawda? Są obecnie największym producentem kompresorów tłokowych na świecie. Ich produkty sprzedawane są w ponad 120 krajach. I to nie przypadek.  Ponadto grupa produkuje również kompresory śrubowe oraz osuszacze, ale o tym innym razem. Warto wspomnieć, że oddziały Grupy znajdują się we Francji, Portugalii , Chinach i Stanach Zjednoczonych oraz w naszej pięknej Polsce.

Czym charakteryzuje się marka NUAIR

Pewnie ciekawi Was co wyróżnia tego producenta na tle innych, to proste. Jakość i powtarzalność. 

Wspomniałem już o 5 fabrykach, ale nie to jest najistotniejsze, lecz park maszynowy, który w nich się znajduje. Jest to precyzja w każdym calu, w każdym milimetrze. To ta dokładność sprawia, że produkty są „wieczne”. Każdy proces, jaki można zoptymalizować i poprawić jego dokładność jest stosowany. Ogranicza to jakąkolwiek pomyłkę i zapewnia pełną powtarzalność. By nie zostawić tych słów bez pokrycia, każdy produkt przechodzi wysoką kontrolę jakości. Tu nie ma miejsca na błędy. To się czuje. 

Idealne narzędzie dla wymagających

Idealne spawy, perfekcyjne frezowanie, każda śrubka dokręcona co do Nm. Aż się miło o tym pisze.

Zaawansowane testy oraz najnowocześniejsze wyposażenie laboratoryjne wraz z zastosowaniem  normy ISO 9000 to  sposób na produkcję wyrobów  najwyższej jakości. Każdy bez wyjątku egzemplarz jest dokładnie kontrolowany na każdym etapie produkcji, montażu i pakowania.

Co oferuje NUAIR?

Teraz może trochę o produktach. Kompresory tłokowe, bo na nich dziś się skupimy produkowane, są w zakresie od 0,5 do 25 KM. Produkowane jest ponad 2 miliony sztuk rocznie, a każda sztuka reprezentuje najwyższą jakość. Zastosowane płytki zaworowe gwarantują wysoką wydajność i wytrzymałość.  Wentylatory , koła zamachowe, układy transmisyjne gwarantują doskonałe chłodzenie zespołu pompy, zwiększając jej żywotność. Cylindry produkowane za pomocą specjalnych obrabiarek gwarantujących niezwykle gładką powierzchnię oraz najniższe możliwe zużycie oleju.

Warto wspomnieć o obróbce mechanicznej - wszystkie kluczowe komponenty oraz podzespoły kompresora poddane są obróbce za pomocą  sterowanych cyfrowo obrabiarek. W celu osiągnięcia najwyższego poziomu jakości proces obróbki i montażu jest całkowicie monitorowany. Silniki elektryczne są nawijane , produkowane  i montowane przez najlepszych fachowców  z wykorzystaniem najwyższej jakości surowców.

Produkty NuAir skierowane są głównie do  wymagających majsterkowiczów oraz profesjonalistów korzystających na co dzień z technologii tłokowej.

Jakie urządzenie wybrać?

Produktami dla majsterkowiczów są takie produkty jak FC2/50 czy też VDC/50, które doskonale sprawdzą się w garażu, chodź i firmy korzystające ze sprężonego powietrza sporadycznie tymi produktami zapewnią sobie bezawaryjną pracę przez wiele lat (oczywiście stosując zalecenia Producenta dotyczące konserwacji) . Są to mobilne kompresory osadzone na niewielkich butlach.

Dla firm, którym zależy na mobilności a praca wymaga od nich ciągłego dostarczania sprężonego powietrza powstały modele z Serii GVM, w których zamontowano  czterobiegunowy silnik indukcyjny. 

Przykładami takich urządzeń są GVM/11+11 czy też GVM/100. Idealnie sprawdzą się na budowach, gdzie niewygodne warunki wymagają od nas silnego kompresora, który będzie mobilny i wytrzymały. Znajdą zastosowanie również tam wszędzie tam, gdzie, kompresor musi pracować bardzo często.

Produkty te są naprawdę interesujące, ale nie one są flagowymi produktami marki NuAir. 

nuair-36fa504nub007-sprezarka-olejowa-kompresor-z-przekladnia-100l-10bar-22kw (2).jpg

Flagowe produkty marki NUAIR

Te flagowe docierają głównie do profesjonalistów. I nie bez powodu. Produkty NuAir nawet przy ciężkiej pracy, przy odpowiednio dobranym produkcie bezawaryjnie pracują latami. Ich głównymi odbiorcami są warsztaty samochodowe, warsztaty wulkanizacyjne, małe firmy produkcyjne.

Mniejsze firmy zazwyczaj decydują się na produkty z serii B2800B czy też B3800B na zbiornikach 100 i 200 litrowych. Do najpopularniejszych modeli należą  36FA504NUB007, 36FA541NUA, 28FC404NUB012, 28FA541NUB006, 28LA504NUA, 28GY504NUA , 36HC504NUB041.

Moim faworytem jest jednak seria NB. Kompresory z tej serii osadzone są na zbiornikach 200, 270 oraz 500 litrów. Poza bardzo wysokimi wydajnościami ich ogromną zaletą są pompy 11 barowe. I myli się ten kto myśli, że to tylko bar różnicy. To AŻ BAR różnicy! Ale profesjonaliści o tym wiedzą ?

Wyróżniającymi się produktami moim zdaniem są  N7NC801NUA , N5LC701NUA , 8115200NUA , N1TT905NUA , N7NT805NUA.

Ogrom potencjału marki NUAIIR

Myślę że na początek wystarczy. Dzisiejszy artykuł jest wstępem do marki, która jak wspomniałem na początku, raczkuje dopiero w naszym kraju, lecz na świecie ma się świetnie. Wierzę, że w Polsce uda nam się dogonić ten trend, ponieważ przedsiębiorcy coraz częściej wiedzą już, że prawdziwą oszczędnością jest kupić dobrze. Taka inwestycja szybko się zwraca zarówno jeżeli chodzi o czas jak i pieniądze. Chyba nikt nie lubi kwestii związanych z serwisem, zarówno gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym, a już na pewno nie przedsiębiorcy, którzy potrzebują urządzenia do pracy, a nie kolejnych problemów.  Przyznam, że sam jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością jaką reprezentuje ta marka. Sprzedaliśmy już trochę tych urządzeń. Jeszcze nie wspomniałem o tym, że firma NuAir Polska świadczy serwis mobilny na terenie kraju. Nie mogę Wam powiedzieć, jak się to sprawdza, bo jeszcze nie było okazji by do kogoś go wysłać? a to chyba mówi samo przez się.

Jak zwykle się rozpisałem, dziękuję wszystkim, którzy dotarli do końca, mam nadzieje,  że Was zaciekawiłem. Dla tych, którzy jednak wolą obraz niż tekst mam coś ekstra. Filmik reklamowy Grupy FNA, do której należy NuAIR. Jak dla mnie arcydzieło. Zarówno filmik jak i ich produkty. Zresztą sprawdźcie sami: link.

    Zgoda na pliki cookie