• -100,00 zł
  • Nowy
KOMPRESOR OLEJOWY Z PRZEKŁADNIĄ 100L 10BAR 1,5kW
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

KOMPRESOR OLEJOWY Z PRZEKŁADNIĄ 100L 10BAR 1,5kW

Zamów dzisiaj, wyślemy jutro!
Ilość :
2 899,00 zł
2 799,00 zł

2 275,61 zł netto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 2 899,00 zł

Sprawdź ratę Sprawdź ratę Credit Agricole

Bezpłatna konsultacja: + 48 530 585 780

KOMPRESOR OLEJOWY Z PRZEKŁADNIĄ 100L 10 bar 1,5kW

Model: 28FC404NUB012

Oferujemy Państwu kompresor tłokowy olejowy o pojemności zbiornika 100l, ciśnieniu maksymalnym 10bar, produkcji włoskiej, zbudowany w oparciu o oryginalne włoskie podzespoły. Marka Nuair powstałą z myślą o profesjonalnych użytkownikach ceniących jakość, wytrzymałość, rzetelne parametry oraz nienaganną estetykę. Kompresory Nuair znajdują zastosowanie w wymagających zakładach produkcyjnych i warsztatach, cieszą się także popularnością wśród osób prywatnych, które mają wysokie oczekiwania względem kupowanego sprzętu. Cały proces produkcyjny marki Nuair począwszy od projektowania, poprzez obróbkę mechaniczną, montaż, procesy kontrolne oraz testy, jest kontrolowany i zarządzany przez specjalistów Grupy FNA. Projektowanie i produkcja poparte są nowoczesną technologią, sprawnym zarządzaniem oraz wieloletnim doświadczeniem. Wszystkie modele kompresorów NUAIR posiadają pełną dokumentację niezbędną do rejestracji urządzeń w Urzędzie Dozoru Technicznego.

8066.jpg

Marka NuAir

Grupa FNA (Fini-NuAir) to profesjonaliści i pasjonaci kompresorów z ponad 60 letnim doświadczeniem. Włoska jakość i zastosowanie najnowszych technologii pozwoliło na stworzenie linii kompresorów wyróżniających się niezawodnością i ponadprzeciętną konstrukcją. NuAir to jeden z większych producentów kompresorów na świecie, zajmujacy się ich produkcją w Europie i Azji. Niewątpliwą zaletą firmy jest posiadanie własnych fabryk we Włoszech, gdzie powstają rozwiązania na miarę małych firm jak i dużych przedsiębiorstw. Wszystkie produkty spełniają normę ISO 9001 i posiadają niezbędne certyfikaty CE, 2006/42/EC, 2000/14/EC, 2014/30/UE, EN 1012-1, EN 60204-1, EN 55014-1, EN 55014-2, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3. Wśród produktów znajdą się takie, które spełnią wymagania profesjonalistów czy przemysłowców, a także takie, które posłużą niejednemu majsterkowiczowi do drobnych prac w domu.

Pompa jednostopniowa

Model 28FC404NUB012 posiada dwutłokową pompę rzędową jednostopniową. Sprężarka pracuje w zakresie 8-10, co oznacza, że załącza się przy spadku ciśnienia do 8 barów, w wyłącza po osiągnięciu ciśnienia maksymalnego 10 bar. Taki zakres pracy pozwala na wieloaspektowe wykorzystanie kompresora. Model 28FC404NUB012 bez problemu sprawdzi się we wszelkiego rodzaju pracach ze sprężonym powietrzem jak: pompowanie, przedmuchiwanie, czyszczenie; w pracach z wykorzystaniem narzędzi pneumatycznych takich jak: szlifierki tarczowe, oscylacyjne, liniałowe, klucze zapadkowe, klucze udarowe.

Pompa zastosowana w modelu 28FC404NUB012 wymagają smarowania olejem przeznaczonych do sprężarek tłokowych typu włoskiego HD30. Do sprawdzenia jego jakości i poziomu służy oczko podglądowe. Szczegółowe zalecenia dotyczące wymiany znajdują się w instrukcji obsługi.

Silnik indukcyjny

Wszystkie modele kompresorów Nuair mają zamontowane indukcyjne silniki o wysokiej sprawności, z miedzianym uzwojeniem, które precyzyjnie zostały dobrane przez technologów FNA do właściwych pomp, tak by całe urządzenia służyło długo i bezawaryjnie. Dzięki właściwemu zestawieniu podzespołów producent może dać 36 miesięczną gwarancję na każdy kompresor niezależnie od rodzaju dokumentu zakupu.

Zawór bezpieczeństwa

Nad bezpieczeństwem pracy czuwają dwa certyfikowane zawór bezpieczeństwa zlokalizowany na zbiorniku, którego rolą jest niedopuszczenie do nadmiernego wzrostu ciśnienia wewnątrz zbiornika. Otwiera się gdy ciśnienie zwiększy do poziomu powyżej 10 bar.

Wyłącznik ciśnieniowy

Każdy model kompresorów Nuair jest wyposażony w wysokiej jakości oryginalny wyłącznik ciśnieniowy. Jest to jeden z najważniejszych podzespołów sprężarki, który warunkuje bezpieczną i prawidłową pracę; to tu mamy ustawione ciśnienie załączania i wyłączania urządzenia.

Przekładnia pasowa

Pompa jest połączona z silnikiem za pomocą przekładni pasowej, która zabezpieczona jest osłoną gwarantującą bezpieczeństwo użytkownikowi. Obroty silnika nie są bezpośrednio przekazywane na pompę, a koła pasowe dobrane są w sposób pozwalający na oszczędną eksploatację sprężarki.

Wspólna platforma

Zastosowanie rozwiązania platformowego w kompresorach NUAIR pozwoliło na umieszczenie  w nich dodatkowych otworów i przystosowanie urządzenia do podpięcia do niego większej ilości pomp,  a co za tym idzie zwiększenie jego funkcjonalności.

Zbiornik

Zbiornik kompresora jest wykonany we Włoszech z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Posiada wszelką wymaganą dokumentację i certyfikaty. Wyposażony jest zaworek spustowy, przez który należy spuszczać kondensat gromadzący się wewnątrz butli podczas pracy.

8066.jpg

Farba ochronna

w odróżnieniu do kompresorów innych marek pokrytych farbą emaliowaną kompresory NUAIR pokryte są wysokiej jakości farbą strukturalną zapewniającą lepszą ochroną urządzeniu przeciw uszkodzeniom zarysowaniom i otarciom w trakcie jego użytkowania, przechowywania czy przemieszczania

Wielofunkcyjność urządzenia i udogodnienia

Niewątpliwą zaletą kompresora 28FC404NUB012 są wygodne wyjścia sprężonego powietrza przez reduktor z manometrem wyposażony w szybkozłączki typ 26 (sztuk 2) oraz jedno wyjście z zaworem kulowym. Dodatkowo niezredukowane powietrze można wyprowadzić bezpośrednio z butli montując szybkozłącze w dennicy zbiornika. Urządzenie posiada powiększone tylne koła, dwa obrotowe koła przednie oraz wygodny uchwyt transportowy.

Istotnym elementem kompresora jest wyłącznik termiczny chroniący urządzenie przed przegrzaniem. Pełni on bardzo ważną funkcję, szczególnie przydatny jest użytkownikom intensywnie korzystającym ze sprężarki oraz tym którzy jeszcze nie mają wprawy w pracy ze sprężarką.

Serwis wstępny oraz dostępność części

Producent zobowiązuje się przetestować i przeprowadzić wstępny „zerowy” serwis urządzenia wyjeżdżającego do klienta, tak więc każde urządzenie jest wnikliwie sprawdzane przed wysyłką. Jest to dodatkowa kontrola jakości, poza fabryczną, którą obligatoryjnie przechodzą wszystkie urządzenia zaraz po zejściu z linii produkcyjnej.

Serwis kompresorów Nuair znajduje się w Polsce, natomiast w magazynach w Warszawie zadysponowana jest duża ilość elementów serwisowych, części zamiennych i eksploatacyjnych. Dzięki takiej polityce posiadacz kompresora Nuair ma zarówno sprawną obsługę serwisową gwarancyjną jak i pogwarancyjną.

Dane techniczne:

Wydajność: 255 l/min

Ciśnienie maksymalne: 10 bar

Rodzaj: kompresor tłokowy

Pojemność zbiornika: 100 l

Moc silnika: 2 kM / 1500 W / 1,5 kW

Zasilanie: 230 V / 50 Hz

Prędkość obrotowa: 1250 obr/min

Wymiary: 1030 x 440 x 850

Waga: 59kg

WYPOSAŻENIE:

  • Kompresor olejowy 28FC404NUB012
  • Filtr powietrza
  • Kółka transportowe
  • Oryginalne opakowanie
  • Instrukcja obsługi
  • Gwarancja

Zapraszamy do zapoznania się pozostałymi produktami NuAIR dostępnymi w naszym sklepie.

Na naszym blogu

Prev
Next
Zgoda na pliki cookie