Popularne kategorie
close
Bestsellery
Polskie kompresory śrubowe i tłokowe

Do pompowania kół

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Do pompowania kół

Chcąc wybrać sprzęt odpowiedni do pompowania kół, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ciśnienie oraz pojemność zbiornika. Ciśnienie oznacza siłę, z jaką sprężone powietrze będzie wyrzucane z kompresora. W naszej ofercie znajdą państwo kompresory do pompowania kół wyrzucające powietrze pod ciśnieniem od 8 do 15 barów. Na podstawie doświadczeń naszych specjalistów oraz opinii klientów ten przedział jest wystarczający do pompowania wszelkiego rodzaju kół czy to samochodowych, czy motocyklowych. Każdy kompresor posiada również reduktor ciśnienia, który służy do redukcji mocy sprężonego powietrza. Możemy więc dostosować siłę, z jaką kompresor wyrzuca powietrze do kół, które chcemy napełnić powietrzem. 

Czemu pojemność urządzenia jest ważna dla pompowania kół?

Pojemność od 24 L do 50 L ma znaczenie dla wydajności sprężarki w pracy. Im powietrza jest więcej, tym dłużej urządzenie może pracować. W sprężarkach o pojemności 50 L możemy tłoczyć powietrze bez przerwy, unikając opóźnień w zamówieniach lub czasochłonnych postojów. Sprężarki o dużej pojemności są więc najczęściej wybierane przez osoby zajmujące się profesjonalnym pompowaniem kół, np. wulkanizatorzy. 

Jaki kompresor wybrać do użytku domowego?

Jeśli zależy Państwu na urządzeniu domowym, polecamy kompresory do pompowania kół 8 barowe o pojemności 24 L. Parametry te pozwolą szybko i sprawnie napełnić koła własnego samochodu, motocykla czy roweru. Ułatwi to przygotowania samochodu do wyjazdu na wakacje lub pozwoli uniknąć sytuacji gdy niespodziewanie spiesząc się do pracy, zauważymy brak ciśnienia w oponach naszego pojazdu. Ponadto są to niewielkie sprężarki o małej wadze, dochodzącej do 30 kg. Posiadają niewielkie wymiary mające, w zależności od modelu, około 50 × 30 × 60 cm. Dzięki temu urządzenie z powodzeniem można zapakować do samochodu i przetransportować.

Sprężarka przeznaczona do użytku profesjonalnego

Szukając kompresora do pompowania kół dla osób zajmujących się tym zawodowo, polecamy natomiast kompresory do pompowania kół od 8 do 15 barowych oraz o pojemności 50 L. Sprężarki te z powodzeniem mogą pompować opony każdego rodzaju, pracując od 3 do 4 godzin bez przerwy. Kompresory te posiadają przyłącze, dzięki czemu są łatwe w podłączeniu. Ponadto są to kompresory, które nadają się na przyłączenie do instalacji pneumatycznej.

Nasza oferta – jaką sprężarkę wybrać?

W naszym sklepie posiadamy pełen wachlarz urządzeń do pompowania kół, jak na przykład kompresory bezolejoweolejowe czy wyciszone, dzięki czemu mogą państwo dokonać zakupu w pełni dostosowanego do własnych potrzeb. Jeśli potrzebują Państwo porady w związku z wyborem urządzenia, zapraszamy do kontaktu.

Na naszym blogu

Zgoda na pliki cookie