Popularne kategorie
close
Bestsellery
Polskie kompresory śrubowe i tłokowe

Wiertarki i Wkrętarki Pneumatyczne

Aktywne filtry

Wiertarki i Wkrętarki Pneumatyczne

Wiertarki pneumatyczne – zalety używania

Wiertarki pneumatyczne to doskonałe rozwiązanie nie tylko do poważnych prac przemysłowych, ale także znajdą one swoje miejsce w garażu czy przydomowym warsztacie. Taka wiertarka nie jest napędzana silnikiem elektrycznym, ale sprężonym powietrzem. Do uruchomienia urządzenia potrzebujemy odpowiedniego kompresora, który dostarczy właściwą ilość powietrza pod stosownym ciśnieniem roboczym. Wiertarki pneumatyczne mają lekką konstrukcją co znacznie podnosi komfort pracy.

Żywotność wiertarki pneumatycznej

Wiertarki pneumatyczne nie posiadają komponentów elektrycznych, są prostymi konstrukcjami, które nie przegrzewają się, są mniej awaryjne, a w przypadku uszkodzenia, są bardzo łatwe do naprawy. Urządzenie te można eksploatować przez długie godziny, pod warunkiem właściwego serwisowania polegającego na regularnym smarowaniu.

Moc wiertarki pneumatycznej

Wiertarka pneumatyczna charakteryzuje się bardzo dużą mocą. Narzędzia w naszej ofercie znajdziecie Państwo wiertarki pneumatyczne amerykańskiej marki EMAX, np. AT-4008, AT-4035, AT-4018, AT-3180H, które posiadają możliwość regulacji mocy, przez co znajdą one zastosowanie w wielu dziedzinach.

Cena wiertarki pneumatycznej

Z racji na swoją prostą konstrukcję, ceny wiertarek pneumatycznych są dużo niższe niż elektrycznych. Proces produkcji narzędzi elektrycznych jest skomplikowany, co przekłada się na cenę produktu i jego jakość. Wiertarki pneumatyczne są tańsze w produkcji przez co można zastosować w nich dużo lepszej jakości materiały. Takie narzędzie wytrzyma wiele godzin pracy w naprawdę ciężkich warunkach.

Wiertarka pneumatyczna - zastosowanie

Wiertarki pneumatyczne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc i wytrzymałość narzędzia. Z takiego urządzenia skorzystają zakłady przemysłowe oraz warsztaty samochodowe, a także użytkownicy domowi i majsterkowicze. Urządzenie te nie mają komponentów elektrycznych, dlatego mogą być bezpiecznie użytkowane w miejscach narażonych na wybuchy czy zawilgoconych. Idealnie sprawdzają się w pracach na świeżym powietrzu, w lakierniach, stolarniach czy też przy montażu instalacji LPG.

Na naszym blogu

Zgoda na pliki cookie