Popularne kategorie
close
Bestsellery
Polskie kompresory śrubowe i tłokowe

SPRĘŻARKI SPIRALNE

Aktywne filtry

SPRĘŻARKI SPIRALNE

Sprężarka spiralna

W naszej ofercie wśród kompresorów z przeznaczeniem dla wymagającego przemysłu znajdziecie Państwo kompresory spiralne firmy Airpol. Są to całkowicie bezolejowe sprężarki produkowane w Polsce. Występują w wersjach 8 i 10 barowych, z silnikami o mocach od 2,2kW do 15kW. Mają one różne parametry wydajnościowe od 240l/min do 1700l/min. Dostępne modele są wolnostojącewolnostojące z osuszaczemna zbiorniku i na zbiorniku z osuszaczem. Wszystkie kompresory spiralne Airpol mają kompletną dokumentację oraz certyfikaty. Są to urządzenia bezpieczne i wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami.

Zastosowanie

Sprężarki spiralne stosuje się przede wszystkim tam, gdzie niezbędne jest sprężone powietrze o bardzo wysokiej klasie czystości. W spiralnym stopniu sprężania metalowe elementy nie stykają się ze sobą, dlatego nie ma konieczności stosowania oleju w komorze sprężania, rozwiązanie takie jest trwałe i bezawaryjne. Kompresory spiralne mają szerokie zastosowanie w przemyśle medycznym, farmaceutycznym, spożywczym, w stomatologii, lakiernictwie oraz w wielu innych dziedzinach.

Zasada działania sprężarek spiralnych

Technologia sprężania spiralnego gwarantuje wytworzenie całkowicie bezolejowego sprężonego powietrza. Proces sprężania w kompresorach spiralnych odbywa się na zasadzie współpracy dwóch segmentów spiralnych. Jeden z nich jest nieruchomy, drugi natomiast porusza się po orbicie kołowej wykonując 2,5 obrotu w cyklu. Taka praca prowadzi do powstania roboczych przestrzeni powietrznych, które podczas ruchu spirali zmniejszają objętość i jednocześnie przesuwają się od otworu ssawnego do otworu tłocznego. Zasysanie powietrza jest wywoływane przez ruch spiralnego segmentu obrotowego. Następnie zassane powietrze zamykane jest w jednej z kieszeni powietrznych i sprężane w kierunku środka spirali, gdzie znajduje się wylot i zawór zwrotny. Podczas całego cyklu sprężania powietrze przepływa w sposób stały, bez pulsacji. Poza tym sprężone powietrze posiada temperaturę tylko 10°C wyższą niż temperatura otoczenia. 

Stopień sprężający ma zwartą budowę, składa się niewielu elementów, które są proste w obsłudze i konserwacji, co warunkuje długie i niezawodne działanie.

Ciche kompresory spiralne

Sprężarki spiralne Airpol SR charakteryzują się niskim poziomem emitowanego dźwięku. Jest to wynikiem niewielkiej prędkości obrotowej spiralnych segmentów sprężających oraz zastosowaniu dźwiękochłonnej obudowy, która wyłożona jest materiałem o zdolności pochłaniania dźwięku na poziomie 80%. Takie rozwiązanie umożliwia instalowanie sprężarek spiralnych praktycznie w każdym środowisku. 

Kompresory Airpol 

Kompresory spiralne firmy Airpolprodukowane w całości w Polsce, dlatego czas realizacji zależy od cyklu produkcyjnego. Zwykle dla kompresorów spiralnych wynosi 4-6 tygodni. Ale na jakość warto poczekać. Sprężarki spiralne Airpol są objęte 3-letnią gwarancją producenta. Kupując urządzenie marki Airpol macie Państwo pewność, że otrzymujecie produkt Polski wyprodukowany wg najwyższych standardów jakościowych. Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy w doborze sprężarki spiralnej, zapraszamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami. 

Na naszym blogu

Zgoda na pliki cookie